Přejít na produktové menu

Více o aukci Copart

Copart založil v roce 1982 p. Willis J. Johnson ve Vallejo v Kalifornii.

Tento muž dokázal za pouhých deset let proměnit svou původně skromnou společnost, která se zabývá prodejem autodílů, do výnosné a úspěšné společnosti specializující se na prodej použitých automobilů.

Willis Johnson začal expandovat Copart na začátku 90. let prostřednictvím soukromých půjček a vlastního kapitálu. Společnost se velice rychle rozrostla na čtyři místa v severní Kalifornii a do března 1994 přidala dalších osm nových dražebních míst, čím se stala co se týče objemu prodeje ojetých automobilů největším prodejcem ve Spojených státech.

Willis Johnson začal vyvíjet aukční systém Copart v roce 1997 a byl navržen tak, aby sjednotil a podporoval rostoucí podnik a umožnil přístup pro všechny informace prodejcům k aukcím Copart a zvyšovat tím prodejní efektivitu. Další krok přišel v roce 1998 zavedením společnosti Copart na internet - odklon od průmyslového standardu místních fyzických dražeb. S rostoucí popularitou internetových aukcí Copart vyvinul svou online aukční platformu VB2, kterou implementoval do svého webu v roce 2003. VB2 technologie otevřela prodejní akvizice registrovaným kupujícím a prodejcům po celém světě. V současné době se na aukci Copart prodává a kupuje více než 50 tisíc vozidel týdně a celosvětově je to více než milion vozidel ročně, hlavně prostřednictvím internetu a technologie VB2.

Jestli chcete koupit opravdu levné americké auto s tím, že si ho sami opravíte, napište nám a vydražíme ho pro Vás.