Přejít na produktové menu


Otázky a odpovědi

Jaké máte zkušenosti s dovozem z USA?
Dovozem a nákupy z USA se zabýváme již od roku 2006, nejdříve jako Cz-Ebay.cz, dnes již USA-balik.cz, kde dodnes nabízíme možnost nákupů v amerických obchodech, nebo získání vlastní americké adresy. Více informací v části o nás.

Kdo vozidlo v USA prodává?
Nabízené vozidla jsou v prodeji v autosalonech u našich partnerů, se kterými spolupracujeme již několik let. Nenabízíme vozy z aukcí, ani z inzercí a všechny jsou fyzicky k vidění na jejich showroomech. V USA vlastníme taky dealerskou licenci, můžeme tak nakupovat vozidla od pojišťoven, nebo s dealerskou slevou. Všechny kontejnery odesíláme přímo z našeho skladu v Georgii, v Česku vyřizujeme celní řízení i přihlášení. Ceny aut v nabídce jsou uvedeny bez cla a DPH.

Chci auto koupit, co mám udělat dále?
V naší nabídce v detailu popisu o vozidle klikněte na tlačítko "rezervovat". Tím se začne celý proces objednání a dovozu do ČR

Kdy a proč platit zálohu?
Zaplacením rezervačního poplatku se auto stáhne z nabídky a tím se garantuje, že nebude nabízené případným dalším zájemcům. Tato částka Vám bude vrácená v plné výši v případě, že je auto již rezervované jiným zájemcem (nestává se, že by byl o stejný vůz najednou velký zájem, ale v tomto případě je záloha vrácená v plné výši).

Do 5 pracovních dnů je pak nutné doplatit částku do celkové prodejní ceny vozidla. Jestli částka nebude doplacena, rezervace se automaticky zruší a rezervační poplatek se nevrací a zůstává u prodejce. Proto je opravdu důležité vědět, že o nákup auta máte zájem.

Proč musím zaplatit celkovou částku předem?
Nemusíte.

Jestli jste náš zákazník z USA-balik.cz a máte u nás historii nákupů, nebo spolupracujeme s Vámi při dovozu aut již nějakou dobu, můžeme se domluvit na uhrazení pouze rezervačního poplatku, nebo jiné částky dle domluvy a auto zaplatíte až při převzetí v ČR. Jestli ale se spoluprácí pouze začínáme, potřebujeme celou platbu za vozidlo předem.

Proč kupovat lehce bourané auto?
Protože můžete ušetřit více než 50% ceny nového vozu a oprava je někdy otázkou několika desetitisíc korun. V USA se opravou poškozených vozů nikdo moc nezabývá a raději to pojišťovny, nebo majitelé prodají tak, jak to je. Na všechny druhy poškození Vám můžeme nabídnout rovnou i náhradní díly, takže v ČR si s opravou hravě poradí i méně zkušený mechanik.

Kdy budu mít vozidlo doma?
Kontejnery z USA vypravujeme jednou za 3 až 4 týdny přímo z našeho USA skladu v Georgii. Vyřízení exportních dokumentů, čekání v přístavu na nalodění, samotná plavba do EU, vyložení kontejneru z lodě v Hamburgu a přeprava vlakem do ČR trvá cca 3 až 4 týdny, takže standartní dodání je celkem cca 5 až 7 týdnů. O každém kroku vyřizování jste od nás informováni emailem a na našich stránkách je vždy informace o předpokládaném dodání do ČR. Případné další podrobnější informace můžete získat i na našem telefonu +420 732 383 971 p. Zvolánek